Klub czecho.pl

Dworzec PKP - wizytówką miasta?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

31 maja 2007

Dworzec jest antyreklamą naszego miasta, zamiast być jego wizytówką - uważają władze Czechowic-Dziedzic, które chcą przejąć stację od kolei. Dla Polaków obraz zaniedbanego dworca o odrapanych elewacjach nie stanowi wielkiego zaskoczenia, bowiem nie odbiega od krajowej normy. - Ale obcokrajowcy często się dziwią. Przyjechali kiedyś Holendrzy. Nawet zdjęcia robili naszego dworca, jak to wszystko wokoło wygląda - mówi czechowicki taksówkarz Jerzy Fita.

- Ale co się dziwić, że dla nich to takie nietypowe? Pociąg przyjeżdża, pasażerowie wysiadają, a tu ani nie można skorzystać z toalety, ani czegoś zjeść, bo wszystko po dwudziestej drugiej zamknięte. Jak ktoś przyjedzie w nocy, to biega przed dworcem, żeby załatwić potrzebę, bo co ma zrobić - dodaje jego kolega Józef Jakubiec. - Należy się naszemu dworcowi remont i solidny gospodarz, który przypilnuje porządku. Bo kręcące się wokoło menele, też nie przysparzają nam chwały w oczach podróżnych - uważa Fita.

- Dworzec należy wyremontować jak najszybciej. Zawsze się liczy pierwsze wrażenie, a ono na dworcu nie może być dobre. Nikt z podróżnych nie zastanawia się, że stacja należy do PKP, tylko mówią, że w Czechowicach nie dbają o miasto - powiedział nam burmistrz Marian Błachut. W czasie kampanii wyborczej Błachut podkreślał, że przejęcia dworca i jego wyremontowanie będzie jednym z priorytetów jego kadencji.

Kolej na remont dworca nie ma pieniędzy. Jednocześnie jest winna miejskiej kasie opłaty z miejscowych podatków. Olbrzymi budynek, kiedyś tętniący życiem, przeznaczony do obsługi jednego z największych miejsc przesiadkowych w całym regionie, teraz w połowie jest pusty.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Powrót

Nowi klubowicze

sylwiha112

Bielsko-Biała
w klubie od: 2021.04.17

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 664

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 277

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270