Klub czecho.pl

Co warto wiedzieć o bezpiecznym transporcie materaców do spania?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

30 maja 2020, 20:15

Coraz więcej konsumentów zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest wybór odpowiedniego materaca do spania. Decydując się na nowoczesny model materaca z górnej półki warto jednak wiedzieć, że powinien być przewożony w określony sposób. W innym wypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że [b]materac 140x200[/b] zostanie uszkodzony lub straci swoje funkcje. Podpowiadamy, w jaki sposób należy transportować materace i jak nie wolno tego nigdy robić.
[h]Czy rolowanie materaca jest bezpieczne?[/h]

Wielu producentów przewozi swoje materace w formie zrolowanej, ponieważ zajmują wówczas znacznie mniej miejsca. Zdaniem renomowanych firm jak Godre jest to jednak duży błąd, Rolowanie może mocno nadwyrężyć i przeciążyć materac. Poza tym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uszkodzeniu ulegną jego poszczególne elementy, na przykład formatki sprężyn. Rolowanie zaleca się jedynie w przypadku materaców nawierzchniowych, którym nic nie grozi w takiej pozycji. Również w warunkach domowych można w ten sposób swój materac 140x200 nawierzchniowy przechowywać.

[h]Jaka pozycja jest najbezpieczniejsza dla materaca?[/h]

Niezależnie od tego, jaka jest konstrukcja materaca, najlepszą dla niego pozycją jest zawsze ustawienie go na boku i przewożenie na płasko. Dzięki temu żadne elementy nie ulegają zbytniemu obciążeniu i nie ma ryzyka, że coś zostanie na materacu ustawione. W celu przewiezienia swojego materaca najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy przewozowej, która najpierw zabezpieczy go folią, a następnie przypnie pasami. Wiele sklepów internetowych, jak na przykład godre.pl transportuje materace do swoich klientów i dba o to, aby znajdowały się w odpowiedniej pozycji.

[h]Jak przygotować materac do transportu?[/h]

Warto pamiętać o tym, że materace bardzo nie lubią wilgoci. W takim środowisku szybko namnażają się bakterie i grzyby, które mogą być dla nas szkodliwe. Aby bezpiecznie przenieść lub przewieźć materac, najlepiej jest zabezpieczyć go folią. W ten sposób materac nie zostanie również przypadkowo zabrudzony lub poplamiony. Folie w dużych rozmiarach można bez trudu zakupić na przykład w markecie budowlanym.

Powrót

Nowi klubowicze

Cze_Dze

Centrum
w klubie od: 2020.07.11

Wiki1--

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.07.09

grzegorz1005

Niemcy Stuttgart
w klubie od: 2020.07.05

AKO

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.06.29

charisma

Bestwina
w klubie od: 2020.06.23

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 634

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266