Klub czecho.pl

Pracownikom Vivy wypłacono zaległości

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

12 kwietnia 2007

Pracownicy Czechowickich Zakładów Materiałów Opatrunkowych Viva otrzymali zaległe pensje. - Rozmowy z akcjonariuszami przyniosły efekt - mówi Ewa Kos, szefowa zakładowej Solidarności. Przypomnijmy, że fabryka przestanie wkrótce istnieć, piętnastu ostatnich pracowników dostało wypowiedzenia.

O upadku firmy pisaliśmy kilkakrotnie. Pierwsze problemy pojawiły się już jesienią. Wówczas w całym zakładzie wstrzymano produkcję, a to uruchomiło całą lawinę spraw. Najpierw na wskutek zadłuzenia spółki wobec zakładu energetycznego odłączono prąd. Przestano również wypłacać pensje. Te pracownicy otrzymali dopiero za pośrednictwem komornika, który zajął konta firmy. We wrześniu dostali tylko po 70 zł, tymczasem zakład był winien po 1200 zł każdemu zatrudnionemu.

Na początku roku wszystko zdawało się wracać do normy, pracodawca i związkowcy podpisali porozumienie w sprawie zaległych wynagrodzeń. Właściciel zagwarantował też zatrudnienie osobom, które będą chciały nadal pracować w Vivie. Po tych uzgodnieniach związkowcy wycofali z sądu pracy i sądu gospodarczego wcześniej złożone pozwy. Pracodawca w rewanżu wypłacił zaległe pensje. W sądach pozostały tylko rozprawy o odszkodowania, nagrody jubileuszowe i odprawy emerytalne. Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie 9 lutego, kiedy bez podania przyczyn i uzasadnienia pracodawca poinformował, że wszyscy pozostali pracownicy Vivy otrzymają wypowiedzenia.

Teraz udało się jednak zorganizować rozmowy przedstawicieli związków zawodowych z zarządem. Akcjonariusze obiecali wypłacić zaległości. Zobowiązali się też do terminowego wypłacania pensji w trakcie okresu wypowiedzenia, który upływa 30 czerwca, częściowej odprawy i zaległych pieniędzy z socjalnego.

new / czecho.pl

Źródło: Dziennik Zachodni

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266