Klub czecho.pl

[ZDJĘCIA] Lekcja bezpieczeństwa dla 350 uczniów z Czechowic-Dziedzic

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

16 listopada 2019, 10:20

Ponad 350 uczniów szkół podstawowych z Czechowic-Dziedzic uczestniczyło w lekcji bezpieczeństwa organizowanej przez ekspertów ogólnopolskiej kampanii społecznej "Lotos ? Mistrzowie w pasach". W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie policjantów z bielskiej drogówki, przedstawicieli Grupy LOTOS oraz pracowników czechowickiego magistratu, wprowadzał najmłodszych Pan Światełko.
Lekcja bezpieczeństwa dla 350 uczniów z Czechowic-Dziedzic · fot. KMP Bielsko-BiałaEdukacja poprzez zabawę to sprawdzony sposób przyswajania wiedzy, który "Mistrzowie w pasach" wykorzystują w swoich działaniach z udziałem dzieci, ale też i dorosłych. Eksperci kampanii "Lotos ? Mistrzowie w pasach", podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Lekcje bezpieczeństwa to ? w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym ? także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami.

W spotkaniu, które odbyło się sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach wzięło udział ponad 350 uczniów klas od 1 do 3. Asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki edukowała najmłodszych, jak bezpiecznie: przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, czy podróżować w samochodzie i jak ważne są nawyki zapinania pasów bezpieczeństwa oraz noszenia elementów odblaskowych. Policjantka zachęcała najmłodszych, by zostali "Mistrzami w pasach" i "Mistrzami w foteliku". Każdy z uczestników lekcji otrzymał książeczkę i puzzle pt. "Mistrzowie w Pasach" oraz odblaskową smycz do kluczy.

W świat bezpieczeństwa na drogach wprowadzał dzieci Pan Światełko. Ekspert kampanii Łukasz Jendrysek "na wesoło" przeprowadził instruktaż o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie.

Celem prowadzonej kampanii "Lotos ? Mistrzowie w pasach" jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów. Ważnym przesłaniem jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w pojazdach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz.

Patronat nad kampanią objęły, m.in. Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

BM / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Powrót

Nowi klubowicze

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

lotsendom

Katowice
w klubie od: 2020.09.04

Asiamloda90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.01

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266