Klub czecho.pl

Zalety i wady paneli szklanych do kuchni

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

14 listopada 2019, 12:30

Artykuł sponsorowany:

Panele szklane w kuchni prezentują się doskonale. Ich bogactwo wzorów, kolorów i możliwości wykonania na wymiar zapewnia im popularność zastosowania w projektach aranżacji zarówno nowoczesnych kuchni, jak też bardziej klasycznych. Od strony technicznej panele szklane są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, można je stosować również nad kuchenką ponieważ nie jest im straszna wilgoć, para czy tłuszcz.
Whitegost

[h]Łatwość utrzymania w czystości[/h]
Dużą zaletą paneli szklanych poza estetyką i możliwością zaprojektowania własnej grafiki, nadruku na szkle jest łatwość utrzymania paneli w czystości. Przestrzenie pomiędzy szafkami kuchennymi lubią się brudzić podczas gotowania i przygotowywania posiłków. To także przestrzeń narażona na osadzanie się tłuszczu, co trudno jest doczyścić. Szkło bardzo łatwo się myje, czyści. Istnieje wiele środków przeznaczonych do mycia powierzchni szklanych. Panele szklane nie ulegają żółknięciu ani też przebarwieniom.

[h]Wyjątkowa prezencja[/h]
Szklane panele w kuchni prezentują się doskonale. Tak w dzień jak i po zmroku, gdy je stosownie podświetlimy ledami możemy napawać się ich urokiem. W świetle dziennym lśnią i błyszczą odpowiednio wypolerowane. Nie muszą wówczas posiadać żadnego wzoru by zachwycać swym urokiem. W projektach kuchni minimalistycznych panele szklane dają pole do popisu w zakresie zdobień, uzupełnienia wnętrza poprzez nietuzinkową dekorację. Nadruki na panelach potrafią ożywić wnętrze, dodać mu charakteru, koloru. Bardzo popularnym motywem kuchennym są zioła, jak również owoce o soczystych barwach.
[h]
Zalety szklanych paneli kuchennych[/h]
Szkło pod szafkowe jest bardzo łatwe w montażu i demontażu. Montażu możemy dokonać samodzielnie lub też skorzystać z profesjonalnych usług. Z łatwością bez większego remontu możemy odświeżyć wystrój zmieniając nadruk na panelach na inny. To kolejna z zalet tego rozwiązania. Kwestia ceny paneli bywa dyskusyjna bowiem zależy od rodzaju nadruku, wielkości i wielu innych czynników.

[h]Prócz zalet są też wady[/h]
Panele szklane w kuchni to niestety również minusy tego rodzaju aranżacji wnętrza. Przede wszystkim w zakresie trwałości. Szkło stosowane do tworzenia paneli jest zabezpieczane i hartowane, jednak nigdy nie ma sto procent gwarancji iż panel nie pęknie lub się nie porysuje. Rysy na panelach z czasem pojawiające się w wyniku użytkowania można umiejętnie maskować. Niestety gdy panel pęka wymaga wymiany na nowy. Tak może się zdarzyć w wyniku różnić temperatur albo gdy montaż paneli był niewłaściwy. Panele mogą wtedy pękać wokół gniazd elektrycznych lub otworów baterii wodnych itp.

Artykuł przygotowała firma Modern Glass - usługi szklarskie. Ponadto oferujemy balustrady szklane oraz drzwi i kabiny prysznicowe wykonane z trwałego hartowanego i bezpiecznego szkła.

Powrót

Nowi klubowicze

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

lotsendom

Katowice
w klubie od: 2020.09.04

Asiamloda90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.01

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266