Klub czecho.pl

Premier Morawiecki wręczył staroście bielskiemu złoty medal

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

23 lipca 2019, aktualizacja: 28 lipca 2019, 16:22

Starosta Bielski Andrzej Płonka został uroczyście uhonorowany złotym medalem "Za zasługi dla Policji". Uroczystość nadania odznaczenia odbyła się w niedzielę podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Katowicach. Odznaczenia i medale uczestnikom uroczystości wręczyli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Komendant Główny Policji generalny inspektor dr. Jarosław Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.
płonka
Premier Morawiecki wręczył staroście bielskiemu złoty medal · fot. KWP Katowice


Z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji połączonych z jubileuszem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej na placu Bolesława Chrobrego pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Katowicach odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostały ordery, oznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Wśród uhonorowanych osób, które swoją pracą wspierają naszą formację znalazł się Starosta Bielski Andrzej Płonka. Z rąk Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odebrał Złoty medal "Za zasługi dla Policji".

- Pan Andrzej Płonka jako Starosta Bielski nie ustaje w swoich działaniach i w sposób znaczący wspiera lokalną Policję, troszcząc się o bezpieczeństwo mieszkańców i porządek publiczny. Przekazał znaczne kwoty na modernizację taboru samochodowego bielskiej jednostki, w tym wsparł inicjatywę zakupu pojazdów z napędem hybrydowym. Osobiście zaangażował się w pomoc przy rozbudowie Komisariatu Policji w Kobiernicach, budowie komisariatu w Szczyrku i posterunku w Wilkowicach. Poprzez swoje działanie wspiera różnorodne przedsięwzięcia, mające na celu ograniczenie przestępczości i zjawisk patologicznych - informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Podczas uroczystości wyróżnienie otrzymali również: Komendant Miejski Policji insp. Krzysztof Herzyk, który uhonorowany został srebrną odznaką "Zasłużony Policjant" oraz naczelnik bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz - brązową odznaką "Zasłużony Policjant". Odznaczenia te zostały nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ab / czecho.pl, źródło: KWP Katowice

Powrót

Nowi klubowicze

eedyta7378

Mielec
w klubie od: 2019.12.11

BK2090

Zabrzeg
w klubie od: 2019.11.21

izabela02

Czestochowa
w klubie od: 2019.11.17

krasnal

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2019.11.07

Marino

Czechowice
w klubie od: 2019.11.06

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2545

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 601

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266