Klub czecho.pl

[WIDEO, FOTO] W Pszczynie odbył się XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

2 lipca 2019, aktualizacja: 16 lipca 2019, 11:30

Ok. 300 zawodników wzięło udział w Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz Puchar Starosty Pszczyńskiego w ramach XII Memoriału im. Kazimierza Gazdy, wybitnego kolarza z Pszczyny, który zapoczątkował historię rodzinnej firmy Auto-Gazda.
[fb_video=366620937318464]

Trasa tegorocznego wyścigu wiodła ulicami 3 Maja - Kościuszki - Bogedaina - Kopernika - Dworcową 3 Maja (runda 1500 m). W tegorocznych zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników, byli to zarówno zawodnicy i zawodniczki licencjonowani oraz amatorzy bez licencji. Nagrody zwycięzcom wręczali m.in. Stanisław Gazda i Józef Gawliczek - ikony polskiego kolarstwa, a także Barbara Bandoła, starosta pszczyński i Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

XII Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy w Pszczynie - 14.07.2019 r. · fot. Andrzej GrynpeterXII Memoriał Kolarski im. Kazimierza Gazdy w Pszczynie oraz Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego - dekoracje zwycięzców - 14.07.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter
Odbyły się także zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży oraz Drugi Pszczyński Rajd Rowerowy dla wszystkich. Uczniowie szkół podstawowych mieli do przejechania trasę okrężną kryterium kolarskiego. Przedszkolaki rywalizowały na m.in. na rowerkach biegowych i rowerkach z podpórkami. Na wszystkich najmłodszych czekały medale i nagrody.

Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz Starosty Pszczyńskiego - 14.07.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter
Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz Starosty Pszczyńskiego - dekoracje w kategorii najmłodszych - 14.07.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter

  • Strona
  • 1
  • 2Organizatorami XII Memoriału im. Kazimierza Gazdy w Pszczynie są: Auto-Gazda Group Michał Gazda, MORiS Pszczyna, Urząd Miejski w Pszczynie, LK UKS Pszczyna, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, POSiR Pszczyna i Roadmaraton.

XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy - 14.07.2019 · fot. Grzegorz Załucki[ramka=Podziękowanie dla Organizatorów, Partnerów oraz Sponsorów]
XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy za nami! 14 lipca w Pszczynie zgromadziliśmy przeszło 500 niezwykłych osobowości kolarskich w każdym wieku - od przedszkolaków po mastersów - walczących o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz  Starosty Pszczyńskiego. Po raz drugi odbył się również Pszczyński Rajd rowerowy dla wszystkich, który pozwolił każdemu rowerzyście poczuć prawdziwe sportowe emocje prosto z toru. Wydarzenie zgromadziło setki oglądających i zapewnił niezapomniane emocje! Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia!

Pszczyna to wyjątkowe miejsce, w którym jazda rowerem nie tylko jest popularnym środkiem transportu, ale przede wszystkim zdrowym nawykiem i pasją wielu mieszkańców. Miasto Pszczyna jest najlepszym miejscem do popularyzacji kolarstwa szosowego. Właśnie w tym miejscu rozwijana jest dobrze zaprojektowana i bezpieczna infrastruktura rowerowa - budowa ścieżek rowerowych to jedna z największych inwestycji realizowanych w gminie Pszczyna. Miasto jest kolebką kolarstwa, tutaj zaczęły się kariery wielu zawodników, którzy w przeszłości odnosili światowe sukcesy sportowe. Memoriał im. Kazimierza Gazdy jest hołdem dla wielkiego kolarza z Pszczyny, ale przede wszystkim dla osób, które kochają ten sport i go promują. Dlatego właśnie w tym miejscu każdego roku chcemy jeszcze mocniej popularyzować kolarstwo szosowe i aktywne spędzanie czasu wśród dzieci i młodzieży. Właśnie w Pszczynie chcemy scalać i rozbudowywać społeczność kolarską. I to nam się udaje!

Jako współorganizatorzy tego wspaniałego wydarzenia, jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy liczyć na wsparcie tylu Partnerów i Sponsorów, bez których nie byłoby tego wydarzenia. Wspólnie napisaliśmy nową kartę historii, w której coroczny spektakl kolarski zaznaczył niezapomniane wspomnienia. Każdego roku jesteśmy świadkami rozwoju zawodników, którzy zdobywają kolejne nagrody w swojej karierze. Ich ciężka praca, determinacja i niezłomność pokazuje piękno rywalizacji i sportu, który motywuje do działania i spełnienia swoich marzeń.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Organizatorom za ten sukces, który nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie władz miasta i  Burmistrza Pszczyny, Pana Dariusza Skrobola, Starosty Powiatu Pszczyńskiego - Pani Barbary Bandoły oraz Wice-Starosty Powiatu Pszczyńskiego - Pana Damiana Cieszewskiego.

Podziękowania  również kierujemy do całego zespołu pracowników Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie, na czele z Dyrektorem P.O. - Panią Marzeną Helbik, LK UKS Pszczyna - na czele z Prezesem Januszem Magierą oraz z Dyrektorem wyścigu Panem Klaudiuszem Migdołem, Powiatowego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie, na czele z Dyrektorem Maciejem Stieberem, a także do służb Komendy Powiatowej Policji, na czele z Komendantem insp. mgr Piotrem Sidziną, Komendy Straży Miejskiej, na czele z Komendantem Arturem Krzyżaniakiem, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, na czele z Komendantem bryg. Grzegorzem Kołoczkiem oraz wszystkim osobom i służbom, które nas wspierały w organizacji tego wydarzenia.

memoriał gazda

Dziękujemy również naszym Sponsorom, bez których nie moglibyśmy zrealizować wydarzenia na tak wysokim poziomie:
- Generali Polska
- Santander Consumer Bank
- PSA Finance
- Shell Polska
- PKO Leasing

Dziękujemy również naszym Partnerom medialnym, u których znajdziecie relacje z wydarzenia:
- TVP 3 Katowice
- Dziennik Zachodni
- Nasze Miasto
- Pless.pl
- Pszczyńska.pl
- Głos Pszczyński

Podziękowania również należą się pracownikom Auto-Gazda Group, którzy po raz kolejny zaangażowali się w organizację tego wydarzenia!

Widzimy się za rok na XIII edycji Memoriału im. Kazimierza Gazdy w Pszczynie!


Michał Gazda,
Prezes Zarządu Auto-Gazda Group [/ramka]

BM, aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Powrót

Nowi klubowicze

E39

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2019.08.07

kaktus99

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2019.08.05

margaretka96

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2019.08.05

Jakub

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2019.08.05

martyska

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2019.08.05

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3428

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2482

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 567

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266