• 16 grudnia 2006
  • wyświetleń: 1639

Mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych

Niespodzianką zakończył się II turniej piłki siatkowej o mistrzostwo miasta szkół ponadgimnazjalnych.

W zawodach rozgrywanych 13 grudnia, na hali ZS „Silesia” miły prezent swoim kibicom sprawili chłopcy reprezentujący tę szkołę. Pierwszy mecz po dość wyrównanej walce nieoczekiwanie wygrali 2:0 z drużyną Zespołu Liceów Ogólnokształcących w setach do 23 i 22.

W pierwszym secie drugiego spotkania, z Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych, ZS „Silesia” cały czas prowadziła wygrywając do 22. Drugą odsłonę mimo, że prowadzili 2-3 punktami, potrafili w końcówce oddać inicjatywę rywalom i przegrać do 25.W trzeciej partii swą przewagę w tym dniu udowodniła jednak ekipa z Kopalni łatwo wygrywając do 7 i cały mecz 2:1.

W pojedynku dziewcząt niespodziewanie potoczyły się losy pierwszego seta pomiędzy ZSS i ZLO. Pomimo prowadzenia przez zespół Ogólniaka w tej partii12:3 i 15:12 dziewczęta z „Silesii” wygrały do 21. Kolejne dwa sety były już popisem siatkarek z LO, w których wygrały kolejno 25:10 i 15:7.

Jedynie ostatni mecz tego dnia, rozegrany przez reprezentantki ZS „Silesia” i ZSTiL zakończył się bez niespodzianek. W tym spotkaniu swą wyższość nad rywalkami ukazały siatkarki Resortówki wygrywając w dwóch setach do 12 i do 20.