Wiadomości

  • 14 listopada 2006
  • wyświetleń: 7350

Tomaszczyk: Poprę Mariana Błachuta...

Jak podaje Gazeta Beskidzka kandydat na burmistrza tego miasta Grzegorz Tomaszczyk nie odda sprawy do sądu w sprawie błędu, który wkradł się na kartę do głosowania.

Z karty wynikało, że Tomaszczyk jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na to stanowisko. Tymczasem Grzegorz Tomaszczyk był kandydatem Obywatelskiego Forum Samorządowego.

W wypowiedzi dla Gazety Beskidzkiej GrzegorzTomaszczyk powiedział, że rozmawiał z komisarzem wyborczym i sprawa byłaby ewidentnie wygrana. Po przemyśleniu jednak całej sprawy czuję wewnętrznie, że nie powinienem tego robić. Mogłoby to być uznane za polityczne awanturnictwo z mojej strony i że nie potrafię się pogodzić z przegraną. Ja potrafię honorowo przegrywać i trudno mi obrażać się na partię w której przecież jestem. To, że wkradł się błąd dziś już nie ma znaczenia. W II turze poprę Mariana Błachuta choć nie znam tego człowieka i nie wiem na co go stać. Zawsze jest szansa na zmiany, bo uważam, że miasto jest źle zarządzane przez obecnego burmistrza Jana Bergera. Ludzie w Czechowicach są zmęczeni i chcą zmian na lepsze.

ups / czecho.pl

-----------------------

Informacja z 2006-11-13

Będzie powtórka w Czechowicach-Dziedzicach?

Czy w Czechowicach-Dziedzicach dojdzie do powtórki I tury wyborów na burmistrza. Nad złożeniem skargi zastanawia się kandydat na burmistrza Obywatelskiego Forum Samorządowego Grzegorz Tomaszczyk. Ze względu na błąd był on prezentowany na obwieszczeniach jako kandydat Platformy Obywatelskiej.

– Nie chodzi o to, że nie potrafię przegrać z honorem. Ale PO nie zdobyła żadnego mandatu w Czechowicach-Dziedzicach, a tymczasem nasz OFS uzyskał znakomity wynik – wyjaśnia Tomaszczyk. Tomaszczyk uzyskał trzeci wynik w Czechowicach-Dziedzicach przegrywając wejście do II tury z obecnym burmistrzem Janem Bergerem o około 200 głosów.

źródło: Gazeta Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.