Klub czecho.pl

40 lat minęło...

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

21 września 2006

W minioną sobotę 16 września działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Relaks” w Czechowicach-Dziedzicach obchodzili jubileusz 40-lecia powstania tej ostoi zieleni. Z tej okazji zarząd ROD „Relaks” pod kierunkiem prezesa – znanego działacza społecznego, animatora Obywatelskiego Forum Samorządowego – Wiesława Mnicha zorganizował uroczysty festyn.

Impreza zaczęła się już przed południem, kiedy to w „Relaksie” pojawiło się około 150 – żądnych radosnej zabawy – dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami. Milusińscy z uśmiechami na twarzach mogli skorzystać ze zjeżdżalni czy robić salta we wnętrzu dmuchanego zamku. Maluchy próbowały także sił w strzelaniu piłką do małej bramki oraz rzucaniu do kosza. Dzieci obdarzone talentami plastycznymi wzięły udział w plenerze malarskim. Każdy uczestnik zabaw otrzymał ciepły posiłek, napoje i słodycze.

W drugiej, popołudniowej i wieczornej części obchodów spotkali się dorośli działkowcy „Relaksu”. Z okazji 40-lecia ogrodu najbardziej zasłużonym działkowcom wręczono odznaczenia związkowe, dyplomy uznania i nagrody książkowe. W gronie uhonorowanych byli m.in.  działkowcy, którzy działali w ROD „Relaks” od początku jego istnienia.

– Odznaczeniem związkowym uhonorowaliśmy pośmiertnie byłego wieloletniego prezesa zarządu oraz gospodarza ogrodu Michała Wilczyńskiego, który zmarł w bieżącym roku – stwierdził prezes Wiesław Mnich. – Serdeczne podziękowania składam całemu zarządowi ogrodu „Relaks” i wszystkim działkowcom za wszelką pomoc przy organizacji różnych zadań statutowych realizowanych przez zarząd ogrodu, a w szczególności – Hannie Warchulskiej, Annie Wojtyle, Wandzie Tomaszek, Jerzemu Pawlikowi, Barbarze Gacy, Andrzejowi Gacy, Markowi Lachendrowiczowi oraz Marii Bakon i Kazimierze Piorun, a także wszystkim innym działkowcom, którzy w jakikolwiek sposób pracują na rzecz ogrodu „Relaks” i mieszkańców Czechowic-Dziedzic – powiedział prezes.

Po oficjalnych uroczystościach działkowicze poszli w tany w rytm muzyki zespołu „Duo Krzyś” – Krzysztofa Mikody i Krzysztofa Przybyły.

Jak stwierdził prezes Wiesław Mnich, ogród zaczęto tworzyć jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale oddano do użytku dopiero w 1996 r. Obecnie w ROD „Relaks” jest 61 działek, na których gospodarują 73 osoby.

Duszą wszelkich przedsięwzięć działkowców jest prezes zarządu i zarazem społeczny przewodniczący Kolegium Prezesów Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Czechowicach-Dziedzicach oraz działacz OFS Wiesław Mnich.

– Mam czas i chęć do angażowania się w działalność pożytku publicznego – na rzecz działkowców i w ogóle mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Dlatego to robię. Gdy zacząłem zarządzać ogrodem „Relaks” w 2001r., stworzono również możliwości działania w szerszy sposób – poprzez inicjowanie różnego rodzaju prac na potrzeby ogrodu – w tym prowadzenia działalności inwestycyjno-remontowej oraz rekreacyjnej. Program PZD jest bardzo interesujący, jeśli się go realizuje stosownie do potrzeb i możliwości – zapewnił Wiesław Mnich.

Działkowcy z „Relaksu” znani są w Czechowicach-Dziedzicach przede wszystkim z organizacji Międzydziałkowego Rajdu Rowerowego, którego czwarta już edycja odbyła się 26 sierpnia br. W imprezie uczestniczyło 230 cyklistów. Wiosną natomiast działacze „Relaksu” zorganizowali II Osiedlowy Dzień Dziecka w Tomaszówce, podczas którego bawiło się 230 dzieci i 150 osób dorosłych.

2006 rok jest znamienny pod względem jubileuszy działkowców. Mija bowiem 70 rocznica ogrodnictwa działkowego w Czechowicach-Dziedzicach. Jubileusze obchodzą działkowcy z innych ogrodów. 70 lat temu powstał ROD „Wiśnia”, 60 lat temu ROD „Konwalia”, a 25 lat temu ROD „Irys”. Jubileusz ćwierćwiecza świętują także w tym roku działkowcy z zabrzeskiego „Semafora”.

Z okazji tak poważnych rocznic 20 sierpnia zarząd ROD „Relaks” we współpracy z zarządami innych ogrodów działkowych z terenu gminy jubileuszowy koncert w MDK w Czechowicach-Dziedzicach. W części artystycznej wystąpiły: ZPiT Ziemia Cieszyńska, Chór Mieszany im. S. Moniuszki oraz Orkiestra Dęta KWK „Silesia”.

(japi)

Powrót

Nowi klubowicze

Biznespl

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.02.23

Tomaszex

Brak
w klubie od: 2021.02.17

Mila1990

x
w klubie od: 2021.02.01

Texuss_pro

Zabrzeg
w klubie od: 2021.01.31

parapa01

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.01.31

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 661

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266