Klub czecho.pl

Kontrole autokarów i pilotów

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

2 sierpnia 2006

Kontrole autokarów i pilotów

Inspektorzy transportu drogowego mogą sprawdzać uprawnienia pilotów i przewodników turystycznych podczas kontroli autokarów. Marszałek Województwa Śląskiego Michał Czarski i Śląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Katowicach Jerzy Śliwiński podpisali porozumienie o współdziałaniu w realizacji zadań wynikających z przepisów ustawy o usługach turystycznych.

”Jego celem jest zapewnienie wysokiej jakości usług turystycznych” – powiedział podczas uroczystości marszałek Michał Czarski. Jest to pierwsze tego typu porozumienie w kraju zawarte przez samorząd województwa.

Na mocy porozumienia inspektorzy transportu drogowego podczas kontroli autokaru mogą sprawdzić aktualność legitymacji pilotów wycieczek lub przewodników turystycznych, posiadanych przez nich identyfikatorów, programu imprezy i upoważnienia wydanego przez organizatora.

Biura turystyki, zobowiązanie są do zapewnienia swym klientom usługi pilota wycieczek i przewodnika turystycznego. Osoby te muszą legitymować się odpowiednimi uprawnieniami, np. pilot wycieczki zagranicznej musi znać język odwiedzanego kraju lub język uzgodniony z kontrahentem zagranicznych, najczęściej angielski.

W przypadku braku uprawnień do prowadzenia wycieczki przez pilota lub przewodnika, inspektorzy mają prawo wstrzymać podróż autokaru do czasu przybycia osoby posiadającej takie uprawnienia. Łamiący prawo organizator wycieczek musi liczyć się z karą w postaci skreślenia z rejestru organizatorów i pośredników turystycznych, które prowadzą urzędy marszałkowskie. Jest to równoznaczne z 3-letnim zakazem prowadzenia działalności gospodarczej.

Powiat

Powrót

Nowi klubowicze

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Euro90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.09

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 663

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 269