Klub czecho.pl

Różna waga medalu

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

2 marca 2006

Czy mieszkaniec Czechowic, który reprezentuje klub spoza gminy, ma szansę na stypendium sportowe? Tak. Ale tylko wtedy, gdy zdobędzie np.... medal na olimpiadzie. Mistrzostwo Polski to za mało - pisze Dziennik Zachodni.

Taki zapis dyskryminuje mnie jako mieszkańca - uważa Dariusz Pilarz, trener UKS Set Kaniów, mieszkający w Czechowicach. Nowe zasady przyzywania stypendiów uderzyły w kajakarzy z Czechowic-Dziedzic, którzy są zawodnikami UKS Set.

Rok temu zgodnie ze starymi zasadami pięciu z nich otrzymywało stypendia (100 zł miesięcznie). Byli wtedy mistrzami Polski i uczestnikami mistrzostwa świata. Teraz tytuł mistrza kraju nie wystarczy. W uchwale znalazł się zapis, że szanse na stypendium mają medaliści mistrzostw Polski oraz międzynarodowych imprez sportowych np. mistrzostw Europy, świata, olimpiady lub uniwersjady, którzy reprezentują gminę Czechowice.

Jeśli jako mieszkaniec Czechowic w barwach innego klubu zdobywam medal na mistrzostwach kraju, miasto do mnie się nie przyzna. Ale jeśli zdobędę pierwsze miejsce na olimpiadzie czy mistrzostwach Europy, wtedy już tak - trener Pilarz interpretuje uchwałę. Dodaje, że w tym roku tylko jeden kajakarz z Czechowic pływający w barwach UKS Set otrzymał stypendium, bo spełniał kryteria. Drugi złożył podanie za późno.

Pozostali nawet się nie starali, bo od jednej z pracownic UM usłyszeli, że dla zawodników w barwach UKS Set w tym roku stypendiów nie przewidziano. Pilarz argumentował radnym, że zawodnicy z Czechowic brali udział w wymienionych w uchwale międzynarodowych imprezach sportowych.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Powrót

Nowi klubowicze

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Euro90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.09

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 663

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 269