Klub czecho.pl

Dziś dzień bez futra

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

25 listopada 2005

Dziś dzień bez futra
zdjęcie z www.empatia.pl


Od stowarzyszenia Empatia, które działa na rzecz zwierząt, otrzymaliśmy informację na temat dzisiejszego dnia bez futra. Poniżej publikujemy treść listu. Więcej informacji można znaleźć na stronie stowarzyszenia - www.empatia.pl.

ups / czecho.pl

----------------------------

25 listopada już po raz kolejny obchodzony jest dzień bez futra. Dzień w którym na ulice wychodzą ludzie by uzmysłowić innym czym naprawdę są śliczne futerka wiszące na wystawach sklepowych . A czym naprawdę są? Czy aby na pewno szczytem mody i elegancji? Symbolem bogactwa i gwarancji skutecznej ochrony przed zimą?

Coraz więcej osób na całym świecie znajduje poprawna odpowiedź na powyższe pytania. Otóż nie! Futra, to dla każdego człowieka, który choć odrobinę interesuje się czymś więcej niż czubek własnego nosa, przejaw jawnego barbarzyństwa. Każde futro nosi w sobie krwawa historie ich poprzednich właścicieli. Sposób hodowli zwierząt przeznaczonych do zabicia jest szokujący.(przypominam, iż istnieją kraje jak np. Wieka Brytania czy Holandia, gdzie istnienie takich farm jest zakazane) Zwierzęta żyją zamknięte w małych ciasnych klatkach, pozbawione możliwości jakiegokolwiek ruchu, co często wywołuje u nich nienaturalne reakcje takie jak chociażby odgryzanie sobie rożnych części swego ciała.

Prof.Stephen Harris bardzo trafnie zauważył iż „Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi, niż ze zwyczajnymi fermami. Jest to najgorsza forma hodowli przemysłowej." Niestety. Polskie władze nie dostrzegają jak widać nic złego w takiej hodowli. Zapis prawny jaki obecnie istnieje odnośnie ochrony praw zwierząt nie jest dostatecznie respektowany. Polska jest znaczącym producentem futer na świecie. Co roku w naszym kraju zabija się około 600 tys. norek, 250 tys. lisów i 20 tys. szynszyli. Następnie te słodkie puchate stworki, którymi tak bardzo zachwycamy się podczas oglądania filmów przyrodniczych mordowane są prądem , duszone gazem spalin samochodowych bądź żywcem obrywane ze skóry...

A wiec czy naprawdę futro to taka niezbędna część garderoby, Czy dopuszczalne jest aby dla zaspokojenia ludzkiego egoizmu i próżności w męczarniach ginęło tysiące zwierząt? Czy warto dla zrobienie jednego futra zamordować 11 rysi, 27 szopów, 55 norek, 100 wiewiórek, 150 gronostai...

Powrót

Nowi klubowicze

qwerty1

Czechowice
w klubie od: 2021.01.19

ASZ

Czechowice- Dziedzic
w klubie od: 2021.01.19

klubowicz1

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.01.19

Wieslawa_B

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.01.19

paula0paulina

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.01.17

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 659

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266