Wiadomości

  • 7 czerwca 2014
  • 12 czerwca 2014
  • wyświetleń: 3628

Uwaga na fałszywe umowy

Za nami:

Ruszyła druga edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem "Nie znasz, nie otwieraj", których inicjatorem jest Tauron Polska Energia. Cała inicjatywa skierowana jest do seniorów, którzy coraz częściej stają się ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach. Gospodarzem spotkań będzie Michał Fajbusiewicz. Jedno z nich odbędzie się w Goczałkowicach-Zdroju.

fajbusiewicz


O przejawach oszustw napisał do nas także jeden z czytelników, którego babcia odebrała dziwny telefon. - Zadzwoniła osoba, która podawała się za przedstawiciela firmy Tauron i proponowała podpisanie umowy, dzięki czemu można zaoszczędzić 5% kosztów za energię elektryczną. Pytała również, kiedy może przyjechać. W odpowiedzi na takie i podobne temu zgłoszenia firma Tauron Polska Energia organizuje spotkania w ramach akcji "Nie znasz, nie otwieraj".

Spotkanie dla seniorów z Michałem Fajbusiewiczem odbędzie się 12 czerwca o godzinie 14.00 w Uzdrowisku w Goczałkowicach-Zdroju w Pawilonie Wrzos. Dziennikarz w oparciu o oficjalne policyjne statystyki, przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze. Opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć ich bezpieczeństwo w domu i poza nim.

Nie znasz, nie otwieraj - spotkania z Michałem Fajbusiewiczem · fot. Tauron Polska Energia


Warsztatom będzie towarzyszyć trening asertywności. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom spotkania rozwinąć asertywną postawę, nauczyć się przyjmowania ej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa konsumenta.

Każdy senior po zakończeniu spotkania otrzyma poradnik, zawierający najważniejsze informacje i porady, zaprezentowane w trakcie wydarzenia. Spotkanie ma charakter informacyjny, a udział w nim jest bezpłatny.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.