• 14 lutego 2014
  • wyświetleń: 2013

Koszykarki MKS w ćwierćfinale MP

To co po wydawało się niemożliwe stało się faktem. Juniorki MKS Czechowice-Dziedzice wygrywając w ostatniej kolejce rozgrywek, zajęły trzecie miejsce strefie śląsko-opolskiej i wywalczyły awans do kolejnej fazy Mistrzostw Polski w koszykówce.

MKS, koszykarki
Koszykarki MKS Czechowice-Dziedzice · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Po przegranym minimalnie przed tygodniem spotkaniu z drużyną z Wodzisławia niewielu znających temat dawało jakiekolwiek szanse na zwycięstwo nad faworyzowanym zespołem z Zabrza. Same zawodniczki znając siłę rywala przystępowały do meczu z niewielkimi nadziejami na sukces. Od samego początku postawiły się jednak faworytowi i trzymały wynik - w efekcie rywal nie mógł odjechać i do przerwy MKS przegrywał tylko trzema punktami.
W drugiej części spotkania niewiele się zmieniło cały czas trwała walka kosz za kosz z tym, że teraz już ze wskazaniem na nasze dziewczyny.

Przełomowe okazało się kilka minut III i IV kwarty , w których nasze zawodniczki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i przede wszystkim uwierzyły w swoją szansę. Pomogła tu niewątpliwie, gra w defensywie całego zespołu, świetna dyspozycja rzutowa Agnieszki Pawlaczek i gra pod tablicami Doroty Czarnieckiej.

Doświadczony rywal nie zamierzał rezygnować i doprowadził w samej końcówce do wyrównania. Ostatnie kilkadziesiąt sekund to była prawdziwa wojna nerwów, którą lepiej wytrzymały juniorki MKS-u, zwyciężając ostatecznie 40:38.

Zwycięstwo i awans to wielki sukces czechowickiej koszykówki, dla młodej sekcji, tym cenniejszy, iż nasze koszykarki wyprzedziły zespoły z Wodzisławia i Wisły, w których trenujące juniorki grają równocześnie w II-ligowych zespołach seniorskich.

Gratulacje dla całej drużyny !

Awans do Mistrzostw Polski wywalczyły: Stefania Seniow (kapitan), Dorota Czarniecka, Justyna Płachno, Agnieszka Pawlaczek, Katarzyna Tomaszczyk, Natalia Czerwińska, Karolina Ćwiok, Kamila Laszczak, Joanna Kocemba, Małgorzata Czarniecka.