Wiadomości

  • 5 listopada 2013
  • 8 listopada 2013
  • wyświetleń: 9366

Jak głową pokonać słabość

W parafii NMP Wspomożenia Wiernych działa grupa "Emaus", do której należą osoby czynnie uprawiające sport. Podczas ostatniego spotkania o swojej alpejskiej przygodzie i pokonywaniu górskiego ultra dystansu opowiadał Wojciech Kasiński lekarz z Pszczyny, ultramaratończyk.

TDS to jeden z czterech biegów, który wchodzi w skład wielkiej imprezy biegowej o pełnej nazwie The North Face - Ultra Trail du Mont Blanc. To bieg górski, o którym marzy każdy, kto jest prawdziwym miłośnikiem biegania. W tym roku odbyła się czwarta edycja biegu, a rozpoczęła się w Courmayeur 28 sierpnia. TDS obejmuje trasę o długości 119 kilometrów z liczącą ponad 7 tysięcy metrów sumą przewyższeń. Do pokonania tej trasy wyznaczony jest limit 31 godzin.

- Dla większości uczestniczących w nim biegaczy to najważniejszy życiowy sprawdzian - i taki test prawdy. Liczy się w nim nie tylko wypracowana kondycja i umiejętność gospodarowania siłami, ale przede wszystkim umiejętność pohamowania własnej ambicji. Tu przydaje się bardziej pokora, która każe ostrożnie szacować własne możliwości - tłumaczył Wojciech Kasiński.

Jak głową pokonać słabość · fot. Parafia NMP Wspomożenia Wiernych


- Najważniejszym warunkiem, by dotrzeć do mety, jest motywacja. Trzeba mieć cel. Ja biegłem dla swojego syna. Bez tego nie zdołałbym ukończyć biegu. Jego sms-y mobilizowały mnie do wysiłku. A ja - biegnąc - miałem nie tylko czas na pokonywanie kolejnych kilometrów, ale przede wszystkim na przemyślenie tego, co jest dla mnie ważne. To są takie momenty, kiedy bardzo blisko czuje się Tego, który jest Najważniejszy...

Rozmowa z gościem była okazją do wymiany doświadczeń. Stała się potwierdzeniem, że każdy krok może zbliżać człowieka do Boga.

Kolejne spotkanie grupy "Emaus" w terenie odbędzie się w sobotę 9 listopada o godz. 14.15 w Zabrzegu przy Zaporze.

Członkiem grupy może zostać każdy kto jest aktywny fizycznie lub chce zacząć się ruszać. Zapraszamy osoby które biegają, chodzą po górach, uprawiają nordic walking, pielgrzymują i opierają wysiłek o chęć poznawania a także o refleksje.

Podczas spotkań będzie czas na modlitwę, wymianę wrażeń oraz eksperckie porady. Opiekunem grupy jest proboszcz ks. Antoni Młoczek.

wak / czecho.pl

źródło: Parafia NMP Wspomożenia Wiernych

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.