Wiadomości

  • 2 listopada 2012
  • wyświetleń: 5566

Zmiany w Młodzieżowej Radzie

Młodzieżowa Rada Miejska ma nowego przewodniczącego. We wrześniu miejsce Judyty Gorel zajął Dominik Drozdek, uczeń Zespołu Szkół "Silesia" - informuje w najnowszym numerze "Gazeta Czechowicka".

Dominik Drozdek, Młodzieżowa Rada Miejska
Dominik Drozdek został nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej. · fot. Gazeta Czechowicka


Wybory nowego przewodniczącego przed upływem dwuletniej kadencji to wynik rezygnacji Judyty Gorel, która z przyczyn prywatnych musiała złożyć mandat. Podczas wrześniowego zebrania młodzi czechowiczanie wybrali nowego szefa. Dominik Drozdek był jedynym kandydatem na przewodniczącego i to on będzie stał na czele rady do przyszłorocznych wyborów.

Funkcje wiceprzewodniczących nadal pełnić będą Mateusz Pisarek i Katarzyna Cebula.

Dominik Drozdek to uczeń 3 klasy technikum w ZS "Silesia". W MRM działa już drugą kadencję. Przed czechowiczaninem niełatwe zadanie. Frekwencja w MRM jest słaba, młodzież szybko traci motywację, brakuje jej pomysłów na akcje, które nie wymagałyby środków finansowych.

W jaki sposób Dominik chce zabrać się do działania? - Do końca tego roku nie zostało już wiele czasu, dlatego myślę, że trzeba się skupić na kilku drobnych, ale ważnych sprawach. Po pierwsze, chciałbym sprawdzić, jakie są możliwości zmiany naszego statutu oraz pozyskiwania przez nas środków. W innych miastach MRM mają szersze kompetencje i więcej możliwości. Mam nadzieję, że dział prawny powie mi, jak mogłoby to wyglądać. Co więcej, myślimy nad zorganizowaniem kilku turniejów sportowych. Odbędą się one w listopadzie, najprawdopodobniej w szkołach. W przyszłym roku z kolei chcemy włączyć się w organizowanie WOŚP oraz kontynuować "Poszukiwanie skarbów" rozpoczęte przez Rafała Walusiaka, bo to bardzo fajna impreza dla dzieci. Myślę również nad zorganizowaniem jakichś zawodów kolarskich. W sołectwach mamy takie piękne tereny. Niestety, wszystko rozbija się o środki finansowe - zaważa D. Drozdek.

"Gazeta Czechowicka" nr 22, www.prasa-lokalna.pl/czechowicka
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj