• 9 lipca 2012
  • wyświetleń: 1838

Sukcesy naszych judoków

Od czwartku do niedzieli w Bochni rozgrywano Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w ramach XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Paweł Wawrzyczek
Paweł Wawrzyczek na podium · fot. trainerman / klub czecho.pl

Wspaniale zaprezentowali się nasi najlepsi zawodnicy Marta Wykupil (57 kg) oraz Paweł Wawrzyczek (60 kg) którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych zdobywając tytuły Mistrzów Polski na 2012 rok.
Warte odnotowania jest IX miejsce zdobyte przez Wojciecha Tomalę w kategorii wagowej 73 kg.

Warto wspomnieć, iż był to ostatni występ tej dwójki w grupie kadetów. W swoich występach w tej grupie wiekowej Paweł Wawrzyczek zdobył dwa złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski, siedmiokrotnie stawał na podium Pucharów Europy (1 złoty,trzy srebrne i trzy brązowe medale)ponadto zajął siódme miejsce w Europejskich Igrzyskach Młodzieży w Turcjii.

Marta Wykupil zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski, dwa razy stawała na podium Pucharu Europy zdobywając brązowe medale, a w roku bieżącym zajęła V miejsce w Mistrzostwach Europy Kadetek w Czarnogórze.

Mamy nadzieję, że ich talent będzie się rozwijał i osiągną podobne rezultaty w starszej grupie wiekowej.