• 25 marca 2012
  • wyświetleń: 3566

Sukces tenisistów stołowych

22 marca w ZS Ligota odbyły się rejonowe zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjum. W zawodach wystartowali uczniowie ZS Ligota i SP 3 Ligota (chłopcy i dziewczyny). Chłopcy z Burzeja zajęli 3 miejsce (Krzysztof Sikora, Paweł Zawada, Dominik Kraus), które trzeba uznać za wysokie, gdyż w składzie wystąpiło 2 czwartoklasistów.

dziewczyny z SP3 Ligota - mistrzynie zawodów rejon
Dziewczyny z SP3 Ligota - mistrzynie zawodów rejonowych · fot. Tomasz Szary

Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z Burzeja (Kinga Furtak, Monika Fołta i Kasia Kopeć) zajmując odpowiednio 1, 2 i 6 miejsce indywidualnie - uzyskały awans do finału wojewódzkiego.

Podobnie jak młodsze koleżanki, bardzo udany występ odnotowały gimnazjalistki z Ligoty (Kopeć Justyna, Mola Patrycja i Derlich Anna), a na wyróżnienie zasługuje Justyna, która wygrała cały turniej pokonując w finale Paulinę Pietraszko z Żywca.

Na kolejne emocje w rozgrywkach szkolnych nie musimy długo czekać, gdyż finałowy turniej województwa śląskiego szkół podstawowych odbędzie się w sali ZS Ligota już we wtorek 27 marca o godz 9.00.

Dziewczynom z Burzeja życzymy powodzenia, a wszystkim reprezentacjom naszej gminy gratulujemy postawy i walki w turnieju rejonowym.