Klub czecho.pl

Sierpniowy Telemanniak

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

3 sierpnia 2004

Zane są już kolejne filmy, które zostaną wyświetlone na dziedzińcu zamkowych w Pszczynie w ramach "Telemanniaka" - czyli czwartkowych spotkań z dobrym filmem. 5 sierpnia zobaczymy Przepowiednie, 12 sierpnia - komedie pt. "Zakochani", 19 - thriller "Inni", a 26 - Spirited Away: W krainie bogów.

Wstęp na "Telemanniaka" jest bezpłatny. Początek o godz. 19.30. W razie deszczu pokaz przeniesiony zostanie na poddasze Cafe u Telemanna.

mot

5 sierpień, thriller:
PRZEPOWIEDNIA
reż. MARK PELLINGTON, grają: RICHARD GERE, LAURA LINNEY, BILL PAXTON

Film oparty na faktach, ukazuje nam oczami sceptyka serię niewytłumaczalnych zdarzeń. John Klein ma piękną żonę, wspaniałą pracę i właśnie znalazł wymarzony dom. Podczas drogi powrotnej mają wypadek samochodowy. Żona Kleina wkrótce potem umiera. Pozostawia jednak notatnik zawierający rysunki dziwnych postaci. Od tej pory w życiu Kleina zaczynają mieć miejsce niewytłumaczalne zjawiska. W przeciągu 2 godzin znajduje się na drugim końcu kraju i nic nie pamięta. Miasteczko, do którego trafił jest pełne ludzi, którzy opowiadają o tych samych postaciach, które rysowała jego żona. Wiele ludzi twierdzi, że widziało ów postać i otrzymało od niej dziwne informacje, mówiące o wypadkach i katastrofach. Klein postanawia zostać na dłużej w miasteczku i napisać artykuł, jednak nie wie, że nie znalazł się tam przypadkiem.

12 sierpień, komedia:
ZAKOCHANI
reż. Piotr Wereśniak, grają: Bartosz Opania, Magda Cielecka, Cezary Pazura

Zakochani to romantyczna komedia opowiadająca o igraszkach z wielkim i czasami nieobliczalnym uczuciem, jakim jest miłość. Bohaterką filmu jest Zosia, piękna i inteligentna dziewczyna. Posiada ona niezwykły dar, dar do rozkochiwania w sobie każdego mężczyny. Wszyscy gotowi są porzucic dla niej dotychczasowe życie. A ona wykorzystuje to ślepe zauroczenie adoratorów. Wszystko toczyło by się dalej, gdyby nie poznała Mateusza. Dzięki niemu poznaje co to prawdziwa miłość.

19 sierpień, thriller:
INNI
reż. ALEJANDRO AMENABAR, grają: NICOLE KIDMAN, CHRISTOPHER ECCLESTON, FIONULA FLANAGAN

Koniec drugiej wojny światowej. Grace wraz z dwójką dzieci mieszka w pięknym wiktoriańskim dworze. Chłopiec i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę, fotofobię - alergie na światło słoneczne. W ponurym domu obowiązują bezlitosne reguły: dom jest zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Nagle dzieja się bardzo dziwne rzeczy. Czemu służba opuszcza dom w niewyjaśnionych okolicznościach? Dlaczego córka opowiada o dziwnych postaciach krążących po domu?Dlaczego Grace ma wrażenie, że nie są to dzieinne fantazje?

26 sierpień: animacja/przygodowy:
SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW
reż. HAYAO MIYAZAKI

Historia dziewczynki o imieniu Chichiro, której rodzice zjedli pokarm przeznaczony dla Bogów i za karę zostali zamienieni w świnie. Aby ich odczarować Chichiro wyrusza do świata bogów gdzie musi pokonaćc złą Yubabę i zdjąć zaklęcie ze swoich rodziców. Film nagrodzony na festiwalu w Berlinie - Złotym Niedźwiedziem oraz do Oscarem 2003 jako najlepszy film animowany.

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266