• 16 maja 2011
  • wyświetleń: 2197

Medale naszych lekkoatletów

22 medale zdobyli lekkoatleci LUKS Zabrzeg w mistrzostwach Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych rozegranych w dniach 14-15 maja w Sosnowcu.

Bogatym łupem medalowym podzielili się: Elżbieta Glogowska - 3 medale - zloty w sztafecie 4x100m,srebrny w biegu na 200m i brązowy w biegu na 100m; Mateusz Szatanik - 3 medale-srebrny w sztafecie 4x400m oraz brązowe w biegu na 110m przez plotki i w rzucie oszczepem.

Dwukrotnie została ozłocona szybka i wytrzymała Karolina Hałas, wygrywając bieg na 3000m oraz w sztafecie 4x100m. Konrad Nocoń zdobył srebrny medal w biegu na 100m oraz brązowy w skoku w dal.

Marcel Marszałek wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x400m oraz brązowy w biegu na 400m przez plotki. Arkadiusz Muras zdobył srebro w sztafecie 4x400m oraz brąz w biegu na 400m

Wiktoria Szlagor wygrała rzut oszczepem. Dominika Bajger i Katarzyna Budny zdobyły złote medale w sztafecie 4x100m oraz wystąpiły w finałach 100 i 200 m. Jakub Rdzanek stanął na najniższym podium w biegu na 400m przez plotki.

To samo uczyniły Paulina Kretschmer i Agnieszka Czyszczon w chodzie sportowym na 3km-Paulina w kat. juniorek młodszych, a Agnieszka w kat. juniorek.

Dalszy brązowy medal dorzuciła Kamila Przemyk w biegu na 1500m oraz srebrny zdobył Krzysztof Kajstura w sztafecie 4x400m.
O podium otarli się, zajmując 4 miejsca: Karolina Biernat w 7-boju, Marcel Marszałek na 110m przez plotki oraz Kamila Przemyk w oszczepie.

Nasi lekkoatleci zostali uznani rewelacja tych mistrzostw, a przecież wystąpili bez swoich asów atutowych, Marcina Londzina i Marcina Durkalca, którzy nie startowali ze względów zdrowotnych.

W wojewódzkim finale "Samsunga" Szymon Jedynski wygrał bieg na 100m oraz świetnie zaprezentowali się Karolina Bumbar w pchnięciu kulą, Justyna Halas w biegu na 300m oraz Lukas Obermann w biegu na 1000m. Szymon wystąpi w finale ogólnopolskim w Krakowie.

Na całoroczną działalność sekcji lekkoatletycznej LUKS Zabrzeg UM przeznaczył 10 tys. zł.